Jak vložit a upravit záznam ve svém jídelníčku?

Pro přidání záznamu do jídelníčku je nutné vlastnit uživatelský účet. Pokud svůj účet ještě nemáte, můžete si jej vytvořit kliknutím na tlačítko ''Registrovat se'', které naleznete v pravém horním rohu. Úplný popis procesu registrace naleznete v článku ''Jak a proč si vytvořit uživatelský účet?''.

Po vytvoření uživatelského účtu se přihlaste kliknutím na tlačítko ''Přihlásit se do komunity''. Po přihlášení klikněte na tlačítko ''Nastavení''  v uživatelském panelu nahoře v pravé části webu. Následně klikněte na ''Přidat záznam do jídelníčku'' na levé straně panelu ''Jídelníček''. Po kliknutí budete přesměrováni na stránku obsahující následující položky:

  • Titulek záznamu - libovolný titulek, např. ''Cheat day - Neděle - Příprava na Arnold Classic 2014''
  • Den - datum a den zapsání záznamu
  • Komentář k záznamu jídelníčku - komentář k jídelníčku, jednotlivým jídlům nebo pocitům z celého dne
  • Položky - seznam jídel, konkrétních surovin, gramáží a živin (bílkoviny, sacharidy, tuky, vláknina)
  • Přidat položku - funkce k přidání další položky/jídla

Poznámka: Při zadávání názvu jednotlivých jídel vám bude systém automaticky navrhovat již předvyplněná jednotlivá jídla s přednastavenými nutričními hodnotami. Této funkce můžete (ale nemusíte) využít pro zjednodušení celého procesu zadávání a následného součtu všech živin z denního příjmu.

Po vyplnění všech výše uvedených položek potvrďte úpravy kliknutím na tlačítko ''Přidat''. Po uložení úprav si můžete zobrazit výsledek, kliknutím na tlačítko ''Zobrazit profil''  v uživatelském panelu nahoře v pravé části webu a následně rozkliknutím tlačítka ''Jídelníček'' v horizontálním menu profilu.


Pokud chcete upravit již přidaný záznam klikněte na tlačítko ''Nastavení''  v uživatelském panelu nahoře v pravé části webu. Následně klikněte na ''Jídelníček'' na levé straně panelu ''Jídelníček''. Po kliknutí budete přesměrováni na stránku s přehledem všech přidaných záznamů s možností řazení dle časového období.

Po nalezení požadovaného záznamu, který chcete zeditovat klikněte na ''Upravit záznam'' nacházející se po pravé straně jednotlivých záznamů. Po kliknutí budete přesměrováni na stránku editace, podobně jako výše při přidávání záznamu. Provedené úpravy následně potvrdíte kliknutím na tlačítko ''Upravit''.

Přidáno: 18.02.2014

Upraveno: 27.04.2014