Foam Roller

Foam Roller

Původně pomůcka používaná pouze terapeuty, se v poslední době rozšířila i do běžných posiloven jako zřejmě nejlepší nástroj na rozcvičení, respektive uvolnění (rozmasírování) svalů před tréninkem. Čím náročněji trénujete, tím častěji byste měli provádět myofascilární automasáž tvrdým pěnovým válcem.

Videa by měla být výmluvná obrazově sama o sobě, nepotřebujete tedy nutně umět anglicky. Z mluvených komentářů by ale mělo být jasně poznat, kdy se prezentuje technicky správný způsob provedení a kdy nesprávný. Pokud se vám tato stránka/článek zobrazuje pomalu, zkuste si jednotlivá videa spouštět kliknutím „přehrát na YouTube“ v dolní pravé části jednotlivých videí.

Základní cviky a možnosti

Různé typy foam rollerů

Na co si dávat pozor při masáži foam rollerem

Jak se zbavit bolesti spodku zad

Mobilizace hrudní části páteře

Relaxační cviky na ramena


Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem).

Pokud některé z uvedených videí nefunguje, prosím upozorněte některého ze správců tohoto webu přes soukromou poštu ve fóru nebo přes bug report.

Přidáno: 09.03.2014 | Upraveno: 09.03.2014

Zobrazení: 5 526x

Zobrazit diskusi k článku (1)

Vytisknout