Bulgarian sandbag

Bulgarian sandbag

Z repertoáru řeckořímských zápasníků pochází tento typ náčiní, kožený pytel naplněný pískem, jenž má několik typů úchytů. Nejzákladnější cviky s ním posilují zároveň úchop i celý střed těla a většina kruhových a obloukovitých pohybů s ním umožňuje velké množství opakování, což má i výrazný kondiční efekt.

Videa by měla být výmluvná obrazově sama o sobě, nepotřebujete tedy nutně umět anglicky. Z mluvených komentářů by ale mělo být jasně poznat, kdy se prezentuje technicky správný způsob provedení a kdy nesprávný. Pokud se vám tato stránka/článek zobrazuje pomalu, zkuste si jednotlivá videa spouštět kliknutím „přehrát na YouTube“ v dolní pravé části jednotlivých videí.

Intro přímo od vynálezce Ivana Ivanova

Skupinový trénink zápasníků

Předchozí části videa popisují domácí výrobu

Jiné verze sandbagu

Kruhový trénink (nejen) pro ženy


Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem).

Pokud některé z uvedených videí nefunguje, prosím upozorněte některého ze správců tohoto webu přes soukromou poštu ve fóru nebo přes bug report.

Přidáno: 09.03.2014 | Upraveno: 09.03.2014

Zobrazení: 3 778x

Zobrazit diskusi k článku (1)

Vytisknout