Medicinbal

Medicinbal

Jedno z nejstarších posilovacích a rehabilitačních náčiní se zdaleka nepoužívá jen na surovou formu vybíjené nebo házení z výšky na zatnuté břicho, jak to známe ze starodávných tréninků boxerů a zápasníků. Moderní funkční trénink učinil z různých verzí medicinbalů velmi univerzální pomůcku.

Především různé verze dynamických odhodů ocení všichni siloví atleti. Právě cviky s medicinbalem mohou být výbornou rozcvičkou před těžkým silovým tréninkem – jednak dovedou zahřát a prokrvit svaly a jednak i dostatečně nabudit nervovou soustavu.

Videa by měla být výmluvná obrazově sama o sobě, nepotřebujete tedy nutně umět anglicky. Z mluvených komentářů by ale mělo být jasně poznat, kdy se prezentuje technicky správný způsob provedení a kdy nesprávný. Pokud se vám tato stránka/článek zobrazuje pomalu, zkuste si jednotlivá videa spouštět kliknutím „přehrát na YouTube“ v dolní pravé části jednotlivých videí.

Medicinbaly s úchyty

​​

Medicinbal na provaze (Tornado ball)

Extrémně těžké medicinbally

Zapojení medicinbalu do silovo-objemového tréninku


Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem).

Pokud některé z uvedených videí nefunguje, prosím upozorněte některého ze správců tohoto webu přes soukromou poštu ve fóru nebo přes bug report.

Přidáno: 08.03.2014 | Upraveno: 09.03.2014

Zobrazení: 4 875x

Zobrazit diskusi k článku (1)

Vytisknout