Různé osy na mrtvý tah

Různé osy na mrtvý tah

Klasický mrtvý tah může být příliš náročný na spodek zad, případně nepříjemný na úchop. Z tohoto důvodu byly vyninuty speciální osy, které odlehčují spodku zad, více zapojují latissimy a lépe se drží. Znamená to pak víceméně, že co odlepíte od země, to také i dotáhnete do finální polohy.

Videa by měla být výmluvná obrazově sama o sobě, nepotřebujete tedy nutně umět anglicky. Z mluvených komentářů by ale mělo být jasně poznat, kdy se prezentuje technicky správný způsob provedení a kdy nesprávný. Pokud se vám tato stránka/článek zobrazuje pomalu, zkuste si jednotlivá videa spouštět kliknutím „přehrát na YouTube“ v dolní pravé části jednotlivých videí.

Mrtvý tah s trapézovou osou (Trap Bar alias Hex Bar)

Dead-Squat Bar Deadlift (speciální osa)

Mrtvý tah na pákovém stroji

Mrtvý tah na multipressu (Smith Machina Deadlift)

Mrtvý tah farmářským stylem (Farmers Deadlift)

Mrtvý tah s autem (Car Deadlift)

Mrtvý tah s tlustou osou

Adaptér na Zercher mrtvý tah (Zercher Harness Deadlift)


Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem).

Pokud některé z uvedených videí nefunguje, prosím upozorněte některého ze správců tohoto webu přes soukromou poštu ve fóru nebo přes bug report.

Přidáno: 04.03.2014 | Upraveno: 12.03.2014

Zobrazení: 6 567x

Zobrazit diskusi k článku (1)

Vytisknout