Cviky na břicho

Cviky na břicho

Cvičení břišních svalů nejsou jen variace sedů lehů, sklapovaček a zkracovaček. Zajímavé jsou především různé cviky umožňující udržovat tělo v narovnané pozici, případně cviky, u nichž se snažíte zabránit rotaci trupu. Tyto cviky nebudují jenom kýžený „six pack“, ale mají i vysoce funkční účel při budování síly.

Videa by měla být výmluvná obrazově sama o sobě, nepotřebujete tedy nutně umět anglicky. Z mluvených komentářů by ale mělo být jasně poznat, kdy se prezentuje technicky správný způsob provedení a kdy nesprávný. Pokud se vám tato stránka/článek zobrazuje pomalu, zkuste si jednotlivá videa spouštět kliknutím „přehrát na YouTube“ v dolní pravé části jednotlivých videí.

Základní cviky na břicho s vlastní vahou vleže a v kleče

Náročnější cviky na břicho

100 cviků na břicho s balonem

Cviky typu „sekání dřeva“ a statické anti-rotace

Zkracovačky se zátěží (variace)

Zkracovačky v kleče s kladkou

Statické držení v předklonu

Zkracovačky na různých strojích

Rolování po podlaze

Fallouts

Pallof Press

Výběr náročných cviků na břicho


Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem).

Pokud některé z uvedených videí nefunguje, prosím upozorněte některého ze správců tohoto webu přes soukromou poštu ve fóru nebo přes bug report.

Přidáno: 14.03.2014 | Upraveno: 16.03.2014

Zobrazení: 19 261x

Zobrazit diskusi k článku (1)

Vytisknout