Cviky na lýtka

Cviky na lýtka

Zdálo by se že lýtka lze cvičit jen pouze několika málo variacemi stoupání neboli výponů na špičky. Ve skutečnosti těchto cviků ale není tak málo. Lýtka navíc reagují na různé výskoky a dopady, a k jejich plnému rozvoji je třeba myslet i na svaly jako je soleus (uložený „pod“ lýtky) a tibialis (uložený na holeni).

Videa by měla být výmluvná obrazově sama o sobě, nepotřebujete tedy nutně umět anglicky. Z mluvených komentářů by ale mělo být jasně poznat, kdy se prezentuje technicky správný způsob provedení a kdy nesprávný. Pokud se vám tato stránka/článek zobrazuje pomalu, zkuste si jednotlivá videa spouštět kliknutím „přehrát na YouTube“ v dolní pravé části jednotlivých videí.

Výpony vestoje s vlastní vahou a jednoručkami

Výpony na jedné noze vestoje

Výpony vestoje s velkou činkou

Výpony vestoje na multipressu

Výpony vleže na multipressu

Výpony v silové kleci

Výpony vestoje na stroji

Výpony na leg pressu

Výpony na hacken dřepu

Oslí výpony

Výpony vsedě (variace)

Výskoky a poskoky

Cviky na tibialis anterior – sval na holeni


Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem).

Pokud některé z uvedených videí nefunguje, prosím upozorněte některého ze správců tohoto webu přes soukromou poštu ve fóru nebo přes bug report.

Přidáno: 01.03.2014 | Upraveno: 12.03.2014

Zobrazení: 14 020x

Zobrazit diskusi k článku (1)

Vytisknout