Různé druhy dřepů

Různé druhy dřepů

Dřepy lze provádět nejen klasickým způsobem s činkou na zádech uloženou na lopatkách a s větším předklonem trupu. Činku můžete mít vpředu na hrudníku, držet ji nad hlavou nebo před tělem v ohybu loktů. Můžete mít užší i širší postoj, dosedat ve spodní fázi na lavičku, pokládat ji na zarážky ve stojanu apod.

Videa by měla být výmluvná obrazově sama o sobě, nepotřebujete tedy nutně umět anglicky. Z mluvených komentářů by ale mělo být jasně poznat, kdy se prezentuje technicky správný způsob provedení a kdy nesprávný. Pokud se vám tato stránka/článek zobrazuje pomalu, zkuste si jednotlivá videa spouštět kliknutím „přehrát na YouTube“ v dolní pravé části jednotlivých videí.

Čelní dřep (Front Squat)

Olympijský dřep (ATG-„ass to grass“ squat)

Dřep do sedu/na lavičku-box (Box Squat)

Zercherův dřep (Zercher Squat)

Dřep s činkou nad hlavou (Overhead Squat)

Hacken dřep s činkou (Barbell Hack Squat)

Andersonův dřep ze zarážek ze spodní pozice (Anderson Pin Squat)

Dřep ze zarážek v horní pozici (Top-Half Squat)

Goblet dřep (Goblet Squat)

Dřep se zátěží na opasku (Hip Belt Squat)

Jeffersonův dřep (Jefferson squat)

Sissy dřep (Sissy Squat)


Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem).

Pokud některé z uvedených videí nefunguje, prosím upozorněte některého ze správců tohoto webu přes soukromou poštu ve fóru nebo přes bug report.

Přidáno: 27.02.2014 | Upraveno: 12.03.2014

Zobrazení: 12 174x

Zobrazit diskusi k článku (1)

Vytisknout