Cviky na zadní část stehen (hamstringy) na strojích

Cviky na zadní část stehen (hamstringy) na strojích

Izolované cviky na hamstringy se nevyčerpávají jenom různými formami zanožování/zakopávání, které jsou vhodné spíše pro kulturisty nebo lidi s omezenou pohyblivostí. Pro powerliftery a atlety jsou však mnohem vhodnější cviky na adaptérech, které umožňují kromě ohýbání kolene i pohyb v kyčlích.

Videa by měla být výmluvná obrazově sama o sobě, nepotřebujete tedy nutně umět anglicky. Z mluvených komentářů by ale mělo být jasně poznat, kdy se prezentuje technicky správný způsob provedení a kdy nesprávný. Pokud se vám tato stránka/článek zobrazuje pomalu, zkuste si jednotlivá videa spouštět kliknutím „přehrát na YouTube“ v dolní pravé části jednotlivých videí.

Zakopávání na stroji vleže

Zakopávání na stroji vsedě

Zakopávání na stroji vestoje

Glute Ham Raises (GHR)

Reverse Hypers

Pull Through

Obrácený hacken dřep na stroji


Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem).

Pokud některé z uvedených videí nefunguje, prosím upozorněte některého ze správců tohoto webu přes soukromou poštu ve fóru nebo přes bug report.

Přidáno: 22.02.2014 | Upraveno: 22.02.2014

Zobrazení: 4 707x

Zobrazit diskusi k článku (1)

Vytisknout