Cviky na krk

Cviky na krk

Krční svaly se samostatně cvičí málokdy. Zapojují se silně u veškerých silových cviků, někdy se zapojují nevhodně u cvičení břicha. Izolované cvičení má smysl, pokud se věnuje sportům, u nichž dochází k agresivním tělesným kontaktům. Vyplatí se také u lidí, kteří chtějí posunout své silové výkony na maximum.

Videa by měla být výmluvná obrazově sama o sobě, nepotřebujete tedy nutně umět anglicky. Z mluvených komentářů by ale mělo být jasně poznat, kdy se prezentuje technicky správný způsob provedení a kdy nesprávný. Pokud se vám tato stránka/článek zobrazuje pomalu, zkuste si jednotlivá videa spouštět kliknutím „přehrát na YouTube“ v dolní pravé části jednotlivých videí.

Nejprve klasické cviky pro lidi, co tráví hodně času u počítače

Postupně cviky pro kondiční cvičence a nakonec pro zápasníky


Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem).

Pokud některé z uvedených videí nefunguje, prosím upozorněte některého ze správců tohoto webu přes soukromou poštu ve fóru nebo přes bug report.

Přidáno: 19.02.2014 | Upraveno: 24.02.2014

Zobrazení: 5 128x

Zobrazit diskusi k článku (1)

Vytisknout