Cviky na tricepsy s kladkami a na strojích

Cviky na tricepsy s kladkami a na strojích

Stejně jako u bicepsů i cviky na tricepsy na kladkách a strojích spadají především do oblasti „tvarování těla“. Kulturisté za dlouhá léta vymysleli mnoho variací, jak zapojit tricepsy z co nejvíce úhlů. Podstatné je u těchto cviků používat takové váhy, aby pohyby v celé sérii byly co nejplynulejší a bez pauz.

Videa by měla být výmluvná obrazově sama o sobě, nepotřebujete tedy nutně umět anglicky. Z mluvených komentářů by ale mělo být jasně poznat, kdy se prezentuje technicky správný způsob provedení a kdy nesprávný. Pokud se vám tato stránka/článek zobrazuje pomalu, zkuste si jednotlivá videa spouštět kliknutím „přehrát na YouTube“ v dolní pravé části jednotlivých videí.

Tricepsové stahování/stlačování horní kladky

Tricepsové stahování lana

Tricepsové stahování/stlačování kladky podhmatem

Francouzský tlak (či tah) s kladkou vsedě

Francouzský tlak (či tah) s kladkou vleže

Tricepsové stahování kladky přes hlavu v předklonu

Tricepsové stahování kladky jednou rukou

Tricepsové kliky na různých strojích

Tricepsové extenze na různých strojích


Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem).

Pokud některé z uvedených videí nefunguje, prosím upozorněte některého ze správců tohoto webu přes soukromou poštu ve fóru nebo přes bug report.

Přidáno: 19.02.2014 | Upraveno: 21.02.2014

Zobrazení: 6 417x

Zobrazit diskusi k článku (1)

Vytisknout